افزونه جلالی را نصب کنید.

احکام انضباطی مربوط به تبانی فوتبال منتشر شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  • 06 شهریور 1400 - 21:34
احکام انضباطی مربوط به تبانی فوتبال منتشر شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، رأی قطعی صادره از سوی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در خصوص استیناف باشگاه‌های شاهین بندرعامری، قندی یزد، سردار بوکان، شهرداری ماهشهر، پاس همدان و میلاد تهران به طرفیت کمیته اخلاق به شرح زیر است: کمیته استیناف فدراسیون فوتبال به تصدی امضا کنندگان ذیل تشکیل […]به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، رأی قطعی صادره از سوی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در خصوص استیناف باشگاه‌های شاهین بندرعامری، قندی یزد، سردار بوکان، شهرداری ماهشهر، پاس همدان و میلاد تهران به طرفیت کمیته اخلاق به شرح زیر است:

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال به تصدی امضا کنندگان ذیل تشکیل شده است با توجه به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح ذیل مبادرت به اصدار رأی می‌نماید.

رأی کمیته استیناف در خصوص تخلفات انجام شده از سوی برخی تیم‌های حاضر در گروه دوم لیگ دسته دو فوتبال کشور از حیث تبانی به منظور کسب نتایج دلخواه، اوراق پرونده و تحقیقات انجام گرفته چنین حکایت دارد که در پایان هفته بیست و چهارم، تیم مس شهر بابک با ۵۵ امتیاز و تفاضل گل ۳۰ در صدر و تیم شهید قندی یزد با ۳۹ امتیاز و تفاضل گل ۱۴ در رده دوم و تیم شاهین بندر عامری با ۳۹ امتیاز و تفاضل گل ۱۰ در رده سوم و تیم شهرداری ماهشهر با ۳۶ امتیاز و تفاضل گل ۶ در رده چهارم قرار داشته‌اند. که بالتبع برای حضور در مرحله پلی‌آف کسب مقام دوم در گروه تیمی مذکور، برای تیم‌های دوم به بعد حائز اهمیت بوده است، لذا در هفته بیست و پنجم مصادف با ۱۴۰۰/۴/۸، تیم شهید قندی یزد موفق می‌شود با نتیجه ۲ بر صفر تیم شهرداری بم را شکست دهد و شهرداری ماهشهر نیز با نتیجه ۲ بر ۱ تیم مس شهر بابک را شکست می‌دهد و تیم شاهین بندر عامری با نتیجه ۲ بر صفر در مقابل تیم سردار بوکان به پیروزی می‌رسد، از این رو در پایان هفته بیست و پنجم امتیازات چنین می‌شود:

مس شهر بابک با ۵۵ امتیاز و تفاضل گل ۲۹ در صدر شاهین بندر عامری با ۴۲ امتیاز و تفاضل گل ۱۷ در رده دوم، شهید قندی یزد با ۴۲ امتیاز و تفاضل گل ۱۶ در رده سوم و شهرداری ماهشهر با ۴۲ امتیاز و تفاضل گل ۱۱ در رده چهارم قرار می‌گیرند.

نتایج نهایی هفته بیست و ششم و پایانی لیگ در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۲۳ چنین است:

مس شهر بابک با ۵۸ امتیاز و تفاضل گل ۳۲ در صدر گروه و تیم شهید قندی یزد با برد ۱۰ بر ۱ مقابل تیم سردار بوکان با ۴۵ امتیاز و تفاضل گل ۲۵ در رده دوم و تیم شاهین بندر عامری با برد ۶ بر ۱ مقابل تیم میلاد مهر تهران و کسب ۴۵ امتیاز و تفاضل گل ۲۱ در رده سوم و تیم شهرداری ماهشهر نیز با برد ۶ بر ا مقابل تیم پاس همدان و کسب ۴۵ امتیاز و تفاضل گل ۱۷ در رده چهارم قرار می‌گیرد.

علی ایحال آنچه که مورد بررسی و منتج به صدور حکم از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال واقع شده است تبانی حاصل در بازی بین تیم‌های شاهین بندر عامری و سردار بوکان در هفته بیست و پنجم و بازی تیم‌های شهید قندی یزد مقابل سردار بوکان و شهرداری ماهشهر مقابل پاس همدان در هفته بیست و ششم می‌باشد که به حکم صادر شده است و اعتراضات انجام شده بدین شرح است:

۱- تیم سردار بوکان با وکالت محمد صابر مهدوی موید و سید محمد رسول باختر به لحاظ تبانی با تیم‌های شاهین بندر عامری و شهید قندی یزد محکوم به سقوط به لیگ استانی و پرداخت پنج میلیارد ریال جریمه نقدی شد.

۲- سروش سعیدی بازیکن تیم سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به محرومیت مادام‌العمر و پرداخت یک میلیارد ریال جریمه نقدی شد.

۳- بهنام رسولی نیا بازیکن تیم سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به پنج سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

۴- امید سلطانی بازیکن سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به پنج سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

۵- سید مصطفی نوربخش بازیکن سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به پنج سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

۶- مهران مراد علی بازیکن سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به دو سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

۷- رسول طهماسبی بازیکن سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به یک سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

۸- بابان کریمی رئیس هیأت مدیره باشگاه سردار بوکان و ۹- سلیمان تحریریان مدیر عامل باشگاه سردار بوکان و ۱۰- آزاد آفریدونی سرپرست تیم سردار بوکان با وکالت ناصر ارضی، هر سه نفر به لحاظ مشارکت در تبانی و عدم فیلمبرداری دقایق پایانی بازی مقابل شاهین بندر عامری در هفته بیست و پنجم هریک به دو سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.

۱۱- تیم شهید قندی یزد با نمایندگی حقوقی جمال اکبری به لحاظ تبانی با تیم سردار بوکان، محکوم به سقوط به لیگ دسته سوم کشور و پرداخت پنج میلیارد ریال جریمه نقدی شد.

۱۲- تیم شاهین بندر عامری با وکالت امیر طاها مخدومی به لحاظ تبانی با تیم سردار بوکان و ۱۳- تیم پاس همدان به لحاظ تبانی با تیم شهرداری ماهشهر و ۱۴- تیم شهرداری ماهشهر با وکالت سید مهدی محمودی به لحاظ تبانی با تیم پاس همدان هر یک از سه تیم مذکور به کسر ۶ امتیاز در لیگ فعلی و کسر ۶ امتیاز در لیگ آینده و پرداخت پنج میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

۱۵ – سروش حیدری بازیکن تیم پاس همدان با وکالت سید مهدی محمودی به لحاظ مشارکت در تبانی، به دو سال محرومیت و پرداخت ششصد میلیون ریال جریمه محکوم

شد .۱۶ –علی عزیزی بازیکن تیم پاس همدان با وکالت سید مهدی محمودی به لحاظ مشارکت در تبانی، محکوم به یک سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی شد.

۱۷- امین کاشفی پسندیده بازیکن تیم پاس همدان با وکالت سید مهدی محمودی به لحاظ مشارکت در تبانی، به یک سال محرومیت و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

علی‌هذا با عنایت به محتویات پرونده و ملاحظه نظریه هیأت کارشناسان و نتایج کسب شده از سوی تیم‌های مذکور در دو هفته پایانی و مقایسه آن با سایر بازی‌های هفته‌های قبل، نحوه بازی بازیکنان مرقوم، گزارش سازمان لیگ فوتبال، نظریه واحد صیانت از سلامت و نظارت و بازرسی سازمان لیگ، گزارش واحد حراست فدراسیون، گزارش هیأت فوتبال استان آذربایجان غربی، اظهارات مدیران و بازیکنان و سرمربیان تیم‌های مذکور در پرونده و توجه به قرائن و امارات موجود، مستند به مواد ۴-۱۰-۱۴-۱۷-۱۸-۲۸-۷۳ و ۱۰۶ از مقررات انضباطی و ۶۳ از آئین نامه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال حکم کمیته استیناف به شرح زیر اعلام می‌شود:

الف) تبانی بین تیم‌های سردار بوکان و شاهین بندر عامری در بازی هفته بیست و پنجم و تیم‌های سردار بوکان و شهید قندی یزد در بازی هفته بیست و ششم محرز و مسلم است لذا نظر به لزوم رعایت اصل انصاف در تعیین تنبهات، با اعلام کسر ۶ امتیاز از تیم سردار بوکان در فصل آینده و کسر ۶ امتیاز از تیم‌های شاهین بندر عامری و شهید قندی یزد در فصل فعلی و بقای جریمه‌های نقدی پنج میلیارد ریالی، حکم معترض‌عنه با اصلاح انجام شده تأیید می‌شود.

در خصوص تیم‌های پاس همدان و شهرداری ماهشهر به لحاظ عدم احراز تخلف، با وصف ملاحظه نظریه غالب هیأت کارشناسان، ضمن نقض دادنامه معترض‌عنه حکم برائت آنان صادر می‌شود.

ب) در خصوص احکام صادره نسبت به اشخاص حقیقی اولا تخلف بابان کریمی، سلیمان تحریریان، آزاد آفریدونی، سروش حیدری، علی عزیزی و امین کاشفی پسندیده احراز نمی‌گردد لذا ضمن نقض دادنامه معترض‌عنه حکم برائت نامبردگان صادر و اعلام می‌شود.

ثانیا در خصوص تخلف سایر اشخاص مندرج در حکم با حفظ جریمه نقدی تعیینی، با اصلاح محرومیت ۱- سروش سعیدی به هفت سال ۲- بهنام رسولی نیا به دو سال ۳- امید سلطانی به مدت دو سال ۴- سید مصطفی نوربخش به دو سال ۵- مهران مراد علی به یک سال ۶- رسول طهماسبی به شش ماه، حکم معترض‌عنه تأیید و اعلام می‌شود.

حکم صادره قطعی است.Source link

لینک کوتاه : https://fater24.com/?p=22232

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.