افزونه جلالی را نصب کنید.

از شال قرمز ها پشیمان نیستم!/نوشت افزار اسلامی ادای دین بود

  • 13 شهریور 1397 - 11:32
از شال قرمز ها پشیمان نیستم!/نوشت افزار اسلامی ادای دین بود

مجموعه نوشت افزار اسلامی پیام در قالب ۴ سری دخترانه ، مفاخر ، شهدا و آب خاک با ۹ طرح مختلف با محوریت قهرمانان استان و فرهنگ و سنن محلی توسط مجموعه پیام یاسین تولید شده است.

به گزارش فاطر۲۴ ، کمتر کسی در حوزه فرهنگی ارومیه و استان فعال بوده و ممکن است اسم یاسین شیخلو را نشنیده باشد جوانی متولد دهه شصت که این روزها در مجموعه پیام یاسین در حوزه فرهنگی و  ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی در جبهه انقلاب اسلامی مشغول به فعالیت است . اخیرا مجموعه پیام یاسین اقدام به تهیه و تولید نوشت افزار اسلامی در قالب مجموعه پیام نموده است که به واسطه این کار فرصتی فراهم شد تا با وی در دفتر پایگاه خبری فاطر۲۴ به گپ و گفتگو بنشینیم ، هرچند گفتگویی که قرار بود صرف به موضوع تولید نوشت افزار بپردازد اما این گفتگو ۳ ساعته در مورد مباحث مرتبط با مسائل فرهنگی و مسائل و مشکلات این حوزه همراه شد.

سوال : آقای شیخلو ابتدای کار به این موضوع بپردازیم چرا به کار فرهنگی ورود کردید ؟

پاسخ : باید بگویم علت موضوع شخصی بود با توجه به اینکه از زمان کودکی حدود سنین ۱۰ یا ۱۱ سالگی به این فضا وارد شدیم و در ۱۱ سالگی بنده در بین الصلاتین نماز جمعه ارومیه صحبت کردم . از آن زمان در مسایل قرآن و برنامه های مختلف فرهنگی و جلسات حضور داشتیم بعدا شرایطی فراهم شد از طریق حاج آقای قریشی  و حاج آقای حسنی ما را  به مدرسه علمیه امام جواد قم معرفی کردند و بعد در این فضا قرار گرفتیم باعث شد که روحیات ما با مسائل فرهنگی وفق پیدا کند سپس بعد از بررسی و دغدغه های و درک  وظیفه فرهنگی ،  تصمیم گرفتیم به صورت تخصصی و فکر شده تر وارد این این فضا فرهنگی شویم .  .

سوال : دید تخصصی را از چه لحاظ مطرح می کنید  ؟ با توجه به اینکه شما از مدتها پیش در حوزه قرآنی و نهج البلاغه ورود کرده بودید،  آیا به دنبال شکل دهی به یک زاویه جدید در بحث فرهنگی بودید.؟

پاسخ : آن زمان که در مدرسه علمیه امام جواد قم ، توفیقی حاصل شد در محضر آیت الله جوادی آملی در حدود سال های ۷۹ -۸۰ برنامه ی اجرا کردیم ، آن ایام بنده ورود به حفظ قرآن کرده بودم آقای جوادی آملی سوال پرسیدند که بنده پاسخ دادم در حال حفظ قرآن هستم و ۶ جز حفظ کرده ام

آقای جوادی آملی فرمودند : ((حفظ قرآن مهم است اما انس گرفتن با تفاسیر و مفاهیم قرآنی مهم تر است  . بنده قرآن را حفظ نکرده ام اما آیات قرآن را حفظ هستم چرا که از بس  مفاهیم قرآنی در ارتباط هستم )). البته در این باره بنده باید به خطبه های امام جمعه ارومیه اشاره کنم که  سرشار از آیات و روایات است وقتی این موضوع از ایشان می پرسید از چه زمانی قرآن حفظ کردید ولی حاج آقا قرآن را حفظ نکردند بلکه  به دلیل اینکه با مفاهیم قرآنی آشنا هستند چنین تسلطی بر این موضوع دارند . از آن زمان تصمیم بر تفسیر و پیگیری قرآن گرفتیم .

یک زمانی استعداد بعضی انسان ها حفظ است ، اما بعضی اوقات نیاز یک موضوع دیگر است بابت این دلیل هم در بنده در بحث تفسیر ورود کردیم و در مسابقات مختلف شرکت کردیم در ۴ دوره مسابقات کشوری رتبه اول کسب کردیم تا در سال ۸۷ که سال نوآوری معرفی شدیم با یک نوآوری خواستیم جلسات رسمی و سازمانی را شروع کنیم به اینصورت که به جای قرائت معمول و مرسوم جلسات با بیان کوتاه مفاهیم آیات شروع بشود

که به شدت مورد استقبال قرار گرفت و در مدت کمی به عنوان یک الگو حتی برای برنامه های ملی مطرح شد مثلا حجت الاسلام حاج علی اکبری رئیس فعلی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه که آن موقع رئیس سازمان ملی جوانان بودند در سفری که به ارومیه داشتند گفتند که من این طرح را از استان شما یاد گرفتم . و این مقدمه ای شد برای تولید نرم افزار رحیق در وزارت آموزش و پرورش و ارائه آن در سطح مدارس متوسطه کشور که به همت ایشان انجام گرفت  در ادامه این کار را با محافل ۱۴ دقیفه انس با قرآن کریم ادامه دادیم که قرائت حرفه ای و مجلسی هم در کنار بیان مفاهیم قرار گرفت . یعنی برنامه توسط حقیر با همراهی یکی از قاریان ممتاز استان اجرا می شد.

سوال : چرا محافل ۱۴ دقیقه ای مدنظر دارید ؟ علت این موضوع چیست ؟

پاسخ : دستگاه های فرهنگی یک زمانی قاریان مصری به ایران می آمدند  قاریانی که از لحاظ فکری وابسته به اخوان السملین و وهابی افراطی بودند در این میان جمهوری اسلامی ۲۰ تا۳۰ سکه هدیه می داد در ماه مبارک رمضان و در شهرستان های مختلف شرکت می کردند با هزینه های بالا ما گفتیم نیاز نیست هزینه زیادی بشود و دوساعت وقت بگذاریم بیایم در ۱۴ دقیقه این آیات  الهی را با مفاهیم انتقال دهیم و می توانیم این امر را در پارک مراسم و مدرسه و از فضاها استفاده کنیم و از سال ۸۸ این کار را آغاز کردیم . این موضوع را با شعارها مجموعه ها و برنامه های نهاد ها مختلف گفتیم و در ۱۱۴ محفل ۱۴ دقیقه ی از سال ۹۱ با محوریت ریشه های قرآنی دیدگاه های مقام معظم رهبری همچون امر به معروف ، اقتصاد مقاومتی و مدیریت اجتماعی برگزار کنیم.

سوال : در این میان چرا به موضوع نهج البلاغه و صحیفه سجادیه هم ورود کردید ؟

پاسخ : ما در مجموعه های مختلف ورود و فعالیت کردیم اما تصمیم گرفتیم انجام کارهایی که زمین مانده را برعهده بگیریم فضای فرهنگی به صورتی است که وقتی از موضوعی استقبال می شود تمام فعالان فرهنگی و دستگاه ها به این امر ورود می کنند . بحث تدبر و تامل قرآن واقعا محجور بود در  محافل ۱۴ دقیقه ی گفتیم به این موضوع  ورود کنیم و دیگر مجموعه ها ادامه کار را بگیرند. ما در بحث صحیفه سجادیه دیدیم غفلت تاریخی است این کتاب تنها کتابی است که توسط امام معصوم گفته ، انشاء و املاء شده است و در تاریخ شیعه هیچ  کتابی  به غیر از  قرآن کریم این سندیت و صحت را ندارد .
نهج البلاغه از لحاظ اعتبار در رتبه های چندم است ، نهج البلاغه به گفته سیدرضی شامل فصیح ترین ، بلیغ ترین و زیباترین است جمع آوری کرده است . صحیفه سجادیه در زمان امام معصوم تدوین شده و نهج البلاغه در سال ۴۰۰ هجری قمری انجام شده است . ما آمدیم دیدیم که جلسات نهج البلاغه از طرف امام جمعه ارومیه حجت الاسلام قریشی به صورت هفتگی برگزار شده و نهادینه شده است که البته مدتی است متوقف شده که امیدواریم این موضوع ادامه پیدا کند .در موسسه پیام یاسین ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی است به دنبال این بودیم که در مکتب اسلام یک متن معتبر دینی در مورد سبک زندگی پیدا کنیم و دیدیم این کتاب در مورد سبک زندگی است  و گفتیم بیاوریم محافل انس با صحیفه سجادیه برگزار کنیم و الحمدالله  مورد استقبال قرار گرفت و علمای شهر هم در این برنامه حضور پیدا کردند . در مورد موضوع محافل ۱۴ دقیقه ی بسیاری از شائبه ها ایجاد شده و یکی از علمای شهر گفت : قرآن همانطور بخوانید که خوانده شده است که بنده گفتم قرآنی که بدون تدبر و تعقل باشد ارزشی ندارد و این در حالی بود که رهبرانقلاب بارها در زمینه تاکید بر موضوع مفاهیم تاکید دارند و در صحیفه سجادیه با استناد به استخراج نظرات علما به برگزاری مسابقات با عنوان سلامی به صحیفه سجادیه در کنار فعالیت در حوزه فضای مجازی برگزار کنیم والبته امیدواریم این محافل صحیفه سجادیه را در مسجد امام حسین ارومیه در منطقه پیروزی برگزار کنیم .

سوال : با توجه به اینکه شما در مجموعه از ضلع سه عنوان کتاب در راس قرآن کریم و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه استفاده کردید به راهبردی در امر سبک زندگی اسلامی ایرانی هم رسیده اید ؟ آیا به چارچوب سبک زندگی اسلامی که فراتر از مباحث کلامی و گفتگو ها باشد و عملیاتی باشد رسیده اید ؟

پاسخ : ما معتقد هستیم که سبک زندگی با سخنرانی جواب نمی دهد ، البته معتقد هستیم بعضی مباحث در فضای تخصصی و علمی باید پیگیری شود . ما در این امر البته با توجه به اهمیت این امر ورود نکرده و از یافته های علمی موجود استفاده می کنیم و آمدیم با توجه به بضاعت خودمان از ظرفیت های هنری استفاده کنیم متاسفانه در صداوسیما کل سبک زندگی را در خانواده میبینیم ، المان ها در مورد یک خانواده است هرچند خانواده یک بحث ریشه ای است اما رهبری در سفر به خراسان شمالی یک لیست سوال در مورد مسائل مختلف مطرح می کند . تاکنون فکر نکنم در مورد آداب گفتگو فعالیت ویژه ی انجام شود سبک زندگی جزئیات رفتار روزانه را ارائه می دهد ما باید از منابع اصلی به شکل هنرمندانه و راهبردی استفاده کنیم. ما در باب این موضوع  برنامه ی با محور آداب گفتگو را برگزار کردیم اما به دلیل حاشیه های بیهوده و غیراخلاقی مطرح می شد ما به ستادهای انتخاباتی رفتیم و از ۴ کاندیدا مطرح دعوت کردیم تا به صورت اخلاق مدار با این دوستان بنشینیم و صحبت کنیم  و این امر در جزئیات رفتار اجتماعی جامعه اثر دارد هرچند ما دعوت کردیم و مسئولان استقبال نکردند .

سوال  :  با توجه به این امر چرا در بحث انتخابات و موضوع شال قرمز جمعی از اصحاب رسانه ها گفتند چرا ورود کردید و بعضی  هم گفتند چرا بدون اطلاع ما اقدام کردیم به نظرتان چرا این امر موجب این اختلاف شد؟

پاسخ : در آن ماجرا تصمیم جمعی بود و در طول زندگی یکی از کارهایی است که هیچ وقت پشیمان نیستم و از نظر خودم یکی از موفق ترین حرکت های فرهنگی و در عین حال سیاسی استان بود حرکت پیام سرخ بود شاید در روش اجرا نقدی وارد باشد و می شد بهتر و موثر تر اجرا کرد اما این کار را موفق می دانم و قابل دفاع می دانم .
البته عده ی می گفتند چرا با ما مشورت نکردید در بیانیه انصراف ننوشتم و خواندم و به دوستان رسانه ی اعلام کردیم و گفتیم  ما وقتی پیام یاسین شکل دادیم و این همه دعوت دادیم شما خودتان رسانه ی هستید و می دانید که در جبهه انقلاب اگر قرار باشد دعوت نامه رسمی بفرستیم با دوستانی که حقوق های میلیونی می گیرند در ظاهر کار فرهنگی انجام می دهند در چیست ؟  من اگر انقلابی هستم من باید خودم را به برنامه شما برسانم و بگویم چه کار فرهنگی می توانم انجام بدهم ؟ ما فعالیتمان را در پیام سرخ شروع نکردیم بلکه از یک سال و نیم  پیش به صورت گسترده برنامه برگزار می کردیم ما مردمی ترین جشن انقلاب را برگزار کردیم . این دوستان یک بار زنگ نزدند بگویند ایراد ما را بگویند و جبهه انقلاب یعنی اینکه باید در کنار هم باشیم و ذره ی دوستان رسانه ی به کار ما نمی آیند وقتی در یک شهرستان یک برنامه پوشش می دهند اما مردمی ترین جشن انقلاب را پوشش نمی دهند چه باید گفت نقدها و حرف ها چرا بعد از کار باید باشد .

ما تا حد امکان رفتیم و پیگیر شدیم که با دوستان صحبت کنیم البته بعد از قضیه فوق دیگر نرفتم .  در حوزه خبر به دوستان دعوت نامه برنامه های مختلف فرستادیم ولی از دوستان پوشش ندادند .، گیرم موضوع پیام سرخ اشتباه بود اما  انتشار و اطلاع رسانی برنامه های دیگر حوزه انقلاب چه می شود .

سوال : بی تعارف این را میپرسم آیا  میتوان مجموعه های فرهنگی را نقد کرد ؟ از نقد استقبال می کنید ؟

نقد نباید نگاه شخصی باشد ، نقد اگر در فضای عمومی باشد طبیعتا باید طرف  متقابل هم این ظرفیت را داشته باشد ، پیام سرخ بعد از فرمانداری در ۶ بخش ادامه دادیم و تا انتخابات پیگیری کردیم ، بیشتر دیدگاه ما مطالبه گری بود . اگر بحث دلسوزی بود ما استقبال می کردیم و پیگیری می کردیم اما متاسفانه  بدبینی عمیق نسبت به بعضی از دوستان رسانه ی پیدا کرده ام .

سوال : بعد از شهادت شهید حججی شما اقدام به ورود به موضوع نوشت افزار اسلامی کردید، در سال گذشته تولید این نوشت افزار ها در قالب دفتر اسلامی ورود کردید ؟ جسارت این امر از کجا پیدا کردید ؟

پاسخ : دریکی از دستگاه های فرهنگی یه عنوان کارمند مشغول بودم که به دلیلی مسائلی از آن مجموعه جدا شدم و حدود ۶ ماه بیکار بودم ، ۶ ماه در بدو تشکیل زندگی بیکار بودم در حالی که  پیش از این در مجموعه ی فرهنگی کارمند بودم  اما بعد آن به دلایل اتفاقی دیگر کارمند نبود،  در این وضعیت به عنوان یک فروشنده لوازم التحریر در مجموعه ی مشغول به کار شدم جرقه این کار از اینجا آغاز شد که خدا لطف کرد خودمان توزیع کننده دفتر و نوشت افزار شدیم . خاطرتان باشد در سال گذشته در شهادت شهید محسن حججی یک خیزشی به وجود آمد و قلوب مردم متوجه حقیقت شهادت و سیدالشهدا و مدافعان حرم شد مصادف شد با این ایام که مردم آماده می شدند برای آغاز سال تحصیلی در آن زمان بنده نوشت افزار توزیع و فروشندگی می کردیم و ذهنیتی فراهم  شد که  به این امر ورود کنیم و دفاتری تولید کنیم با تصویر شهید حججی و بدون حمایت مجموعه های انقلابی حدود ۱۰ هزار جلد با تصویر شهید حججی تهیه شد که تعدادی به فروش رسید و بخشی در حاشیه شهر توزیع شد . در این میان بخشی هم در کنگره ۱۲ هزار شهید بین مدعوین ارائه شده و البته در بخش دوم تهیه این دفترها در ایام پایانی سال دفاتری مزین به تصویر شهید باکری تهیه و در اختیار عموم مردم قرار گرفت.

سوال : آیا تهیه و تولید دفترهایی در قالب مجموعه پیام در همین هدف بود ؟ به خصوص این که این بار نگاه شما بیشتر استانی است ؟

پاسخ : یکی از نعمت هایی خدا به مجموعه لطف کرده همراهی یک تیم هنرمند و رسانه ای است که باعث شده همیشه از دید جنبه هنری و رسانه ی مطرح بشود ، حدود ۵ سال پیش که بحث نوشت افزار اسلامی و ایرانی مطرح شده و امروز تبدیل به مجمع نوشت افزار اسلامی ایرانی و اسلامی شده است . در آنجا گفتم باید قهرمانان محلی را معرفی کنیم چرا که برای قهرمانان ملی کارهای ویژه ی انجام شده است ، مثلا آیت الله حسنی که ۴ سال اخیر در مدیریت سیاسی و شهری نبود و اخیرا به رحمت خدا رفت  با آن همه تلاش و زحمت هایی که برای این منطقه کشیده کودکی که امروز به مدرسه می رود از مجاهدت ایشان  بی خبر است یا این کودکان از رشادت ها  شهید باکری و شهید امینی اطلاعی ندارند و حتی در این مورد  با ظرفیت های فرهنگ بومی محلی آذربایجان غربی ناآشنا هستند.  . باید نسل جدید جامعه را  از مجاهدت ها و ایثار رزمندگان انقلاب آگاه نمایم چرا که امروز حجم عظیمی از فرهنگ دشمن به صورت وسیع به شکل محصولات مختلف تولید و در جامعه توزیع می شود.

سوال : مجموعه پیام از چند طرح تشکیل شده وچه محتوایی دارد ؟

یاسین احمدی – مسئول آفرینش های هنری موسسه پیام یاسین ارومیه : در یک و دوسال اخیر در مورد دفاتر اسلامی وایرانی آسیب شناسی انجام دادیم ودیدیم که  از لحاظ طرح و رنگ بندی طرح ها به صورت خام و ثابت بوده و جذابیت خاصی ندارند ، که به نظرمان در این شرایط چندان امکان  انتقال پیام ویژه فرهنگی خودمان نیستیم. به همین خاطر در طرح هایی که در مجموعه پیام استفاده کردیم از  شهید باکری را در قالب یک رزمنده در جنگ و رزم نشان دادیم یا در مورد حاج آقا حسنی که در بالای یک تانک قرار داشته و یادآورمجاهدت ایشان در آزادسازی نقده از شرضدانقلاب بود که این امر به هدایت فکری و فرهنگی مخاطبین و کودکان در جهت شناخت قهرمانان خود موثر بود  . در این راستا مجموعه پیام را در قالب ۴ سری تحت عناوین دخترانه یاس که شامل  دو طرح در مورد  وحدت اقوام و حجاب بود . در  سری بعد مفاخر استان را به تصویر کشیدیم که  تصویر حاج آقا حسنی در قالب دو طرح و طرح  آقای حامد ولی زاده در محضر رهبر انقلاب به عنوان یکی از افتخارات قرآنی استان ورود کردیم به خصوص با توجه به اینکه شهر ما ظرفیت معرفی به عنوان قطب قرآنی کشور را دارد و  در چندین سال متوالی نفرات اول مسابقات حفظ و قرائت قرآن جهان از شهر ارومیه بوده است و ما معتقدیم جایگاه قهرمان های قرآنی ما از قهرمان های ورزشی اگر بالاتر نباشد پایین تر نیست که اگر تاثیر تربیتی موضوع را در نظر بگیریم قطعا بالاتر است .

به همین جهت تصویر آقای حامد ولیزاده روی جلد یکی از دفاتر کار شد که امیدواریم  در آینده سایر مفاخر قرآنی و شهدای قرآنی هم اضافه نماییم.. در سری سوم به موضوع شهدا پرداخته و از تصاویر شهید باکری و شهید امینی به همراه شهدای مدافع حرم استان در کنار سردار سلیمانی استفاده کردیم . بهتر است یک توضیح در مورد طرح شهید امینی هم نکته ای بگویم با توجه به اینکه ایشان یک شهید تحصیلکرده خوانده بودند ایشان را در قالب یک مهندس معرفی کردیم که در کنار آن به تهذیب نیز  توجه دارد. . در سری چهارم بحث آب و خاک مدنظر داشتیم  که از طرح هایی در مورد مسجد جامع و مقبره شهدای گمنام را استفاده کردیم . البته به دنبال اضافه کردن سری پسرانه هستیم که امیدواریم با حمایت ها بتوانیم اواسط سال تحصیلی این بسته را تهیه کنیم و باید این نکته را هم بگویم در این طراحی ها از ظرفیت  هنرمندان استانی و برادر عزیزم  آقای ملک محمدی استفاده کرده و صفر تا صد این ایده از اجرا تا تولید در این استان اتفاق افتاده است .

طرح دخترانه

طرح مفاخر

 

طرح شهدا

طرح آب و خاک

شیخ لو : البته ما حدود ۳۰ تا۴۰ طرح مدنظر داشتیم اما به دلیل اینکه در یک ماه اخیر به دلیل بحران اقتصادی قیمت کاغذ بیش از ۳ برابر شده و متاسفانه جریان معاند با توجه به اطلاع از این موضوع تولید انبوه داشتند و به دلیل نبود این ظرفیت تقریبا سرمایه اولیه ما که به صورت امانی تهیه شده بود ارزش آن  به یک سوم تقلیل پیدا کرد.

سوال : حمایتی از تهیه این نوشت افزارها شده به خصوص با توجه به اینکه نماینده ولی فقیه در استان به این موضوع نگاه ویژه داشته و تاکید چندباره در خطبه های اخیر نمازجمعه را داشتند ؟

در  اینجا باید از حاج آقای قریشی  و دفتر نماینده ولی فقیه در استان بابت این توجه ویژه و حمایت معنوی  از  این امر و تاکید چندباره در خطبه های اخیر نمازجمعه  داشته باشم که این امر سابقه را نداشته است. . هرچند بنده به هر مجموعه ی که رفتم و گفتم همچین  طرحی داریم نگفتم حمایت مالی بکنید بلکه گفتم این دفاتر را پیش خرید کنید تا سرمایه اولیه تامین شود تا تولید کنیم اما متاسفانه چون تصور این است که کارهای فرهنگی صرف در  برگزاری جشن ، کنگره و مراسم ها مذهبی خلاصه می شود ، تقریبا از هیچ جایی حمایت نشد به غیر از  حجت الاسلام شاه محمد دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که ما را به مجمع نوشت افزار اسلامی معرفی کردند و توانستیم تا وامی به مدت ۴ ماه به عنوان سرمایه اولیه در اختیار ما قرار گرفت که البته باید  به صورت کامل برگردانیم .

سوال : مجموعه های فرهنگی استان مثل آموزش و پرورش ، اداره کل ارشاد، تبلیغات اسلامی  از فعالیت های شما حمایت ویژه کرده اند ؟ به خصوص با توجه به اینکه نمایشگاه کتاب در آینده نزدیک قبل از ایام تحصیلی برگزار خواهد شد حمایت شدید ؟

پاسخ :  این نکته را باید به شما بگویم که  اجازه ندادند تا این لحظه در نمایشگاه کتاب شرکت کنیم در حالی که کالایی که ما تولید کردیم یک کالای فرهنگی است نه تجاری و این امر در حالی است که باید از این محصول فرهنگی حمایت شود ، البته ما همچنان با اداره کل ارشاد در حال مذاکره هستیم . گلایه ما این است وقتی اداره کل میراث فرهنگی می آید حمایت می کند اما نهادی که مسئولیت این زمینه را دارد هیچ توجهی ندارد پس انتظار نداشته باشند مدیریت مجموعه فرهنگی تحت امرشان به موفقیت ویژه ی برسد.  . البته ما نیز بیکار ننشستیم برای اینکه مدیران به همکاری و تعامل همراه کنیم چندین بسته حمایتی تهیه کردیم تا مدیران فرهنگی بتوانند با توجه به شرایط سازمانی خود  از این امر حمایت کنند مثل تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار ما قرار دهند ، ما آماده ایم تمام سیاست ها و شعارها مجموعه ها مختلف به نوشت افزار تبدیل کنیم مثل شرکت برق ، ستاد دریاچه ارومیه ، محیط زیست و بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس اولویت هایتان را برگزار کنیم . جلسات مختلفی برگزار می شود و می شود به عنوان بخشی از یک پک موجود از دفاتر هم استفاده شود .

در پایان از همکاران انقلابی در حوزه رسانه می خواهم در حمایت و تبلیغ این محصول فرهنگی حمایت کنند تا بتوانیم در مقابل شهدا و وظیفه ی که در قبال تهیه و ارائه محصولات فرهنگی داریم شرمنده امام و انقلاب نباشیم .

سوال : آینده فرهنگی شهر و استان و حتی کشور را به عنوان یک فعال فرهنگی چطور پیش بینی کرده و به چه شکلی میبینید ؟

ویژگی استان ما وجود تمام سلایق و دیدگاه های مختلف فرهنگی است که فعالیت دارند و این امر آینده درخشانی در پیش رو ما می گذارد و به شرط اینکه فرماندهی ویژه داشته باشیم . نباید از نقش حاج آقا قریشی در مقام نمایندگی ولی فقیه و تلاش شبانه روزی شان برای این امر بگذریم اما در این بین باید بگویم نیازمند ایجاد یک وحدت ویژه بین بچه های فعال انقلاب اسلامی و دغدغه مند هستیم تا اتفاقات مبارکی را شاهد باشیم که انشاالله این امر به حول و قوه الهی به وقوع خواهد پیوست.

لینک کوتاه : https://fater24.com/?p=2537

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.