افزونه جلالی را نصب کنید.

مجلس اراده و توان ترمیم کابینه را ندارد

  • 13 تیر 1397 - 14:17
مجلس اراده و توان ترمیم کابینه را ندارد

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به مشکلات اقتصادی کنونی کشور، گفت: مشکلاتی که در حوزه اقتصادی کشور پدید آمده در درجه اول محصول عملکرد دولت بوده که باید بهتر از این عمل می کرد و متأسفانه آنگونه که باید، عمل نشد.وی متذکر شد : مجلس اراده و توان ترمیم کابینه را ندارد

به گزارش فاطر ۲۴ ، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در گفتگو با«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ با اشاره به مشکلات اقتصادی کنونی کشور، گفت: مشکلاتی که در حوزه اقتصادی کشور پدید آمده در درجه اول محصول عملکرد دولت بوده که باید بهتر از این عمل می کرد و متأسفانه آنگونه که باید، عمل نشد.

وی ضمن انتقاد از نوع مواجهه مجلس با این شرایط اضافه کرد: اگر مجلس به نحو احسن به وظیفه نظارتی خود عمل نموده و به موقع اقدام می کرد، می توانست نگذارد که این همه بر مشکلات افزوده شود و وضعیت به اینجا برسد.

شهریاری با بیان اینکه مجلس به هر دلیلی نتوانسته وظیفه نظارتی خود را به نحو صحیحی انجام دهد و پیگیر مشکلات مردم باشد تصریح کرد: دلایل زیادی در باب چرایی این موضوع وجود دارد. ساختار قوای مجریه، مقننه و قضائیه باید یک کالبد شکافی جدی شود و اتخاذ تدابیر اصلاحی یک ضرورت است.با این اوصاف باید گفت که مجلس اراده و توان ترمیم کابینه را ندارد.

با این رویه اتفاق خوبی که مردم انتظار دارند اتفاق نمی افتد

نماینده مردم زاهدان در مجلس ادامه داد: با این رویه کنونی اتفاقات خوبی که مردم انتظار دارند نمی افتد. مردم از عملکرد هر سه قوه نگران و ناراضی اند و مشکل دارند. وقتی که با گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب ما حتی نتوانستیم بسیاری از مشکلات اولیه مردم را حل بکنیم و این همه مردم نا راضی هستند باید یک فکر اساسی و تدبیر جدی اندیشیده شود که این مشکلات کاهش یابد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی ضمن ابراز امیدواری نسبت به مواجهه جدی تر مجلس و دولت با مشکلات تصریح کرد: از جلسات غیر علنی مجلس با مقامات دولتی در این روزها چیز مهمی در نمی اید. ضمن آنکه مردم محرم هستند و ما اگر حرفی داریم باید علنی در تریبون مجلس آن را اعلام کنیم تا مردم در جریان کل مسائل قرار بگیرند. چرا که مردم قطعا حافظ انقلاب و نظام و جمهوری اسلامی هستند.

وی افزود: برای برون رفت کشور از وضع موجود، دولت باید راهکارهایی مناسب ارائه دهد.

شهریاری با اشاره به جمع بندی عمده ناظران مبنی بر ترمیم تیم اقتصادی کابینه و کوتاهی مجلس و دولت در این رابطه گفت: بهتر این بود که مجلس به موضوع تغییرات کابینه ورود کند. اما نباید فراموش کرد که در اواخر سال گذشته ۳ وزیر استیضاح شدند اما توفیقی حاصل نشد و تجربه تلخی را رقم زد.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد: برداشت بنده این است که بدنه مجلس و بسیاری از نمایندگان به راحتی با لابی گری های دولت، امضای خود را پس می گیرند. کمااینکه نمایندگان تا کنون چند بار طرح سوال از رئیس جمهور را در دستو کار قرار دادند اما همانطور که مشاهده شد دولت لابیگری کرد و نمایندگان امضای خود را پس گرفتند. با این وصف حتی اگر مجلس هم بنای ایجاد تغییراتی در کابینه را داشته باشد تا زمانی که دولت نخواهد، چنین اتفاقی نمی افتد. به ویژه آنکه تیم اقتصادی دولت متشکل از چند وزیر است و اینکه این مجلس بتواند یا بخواهد چند وزیر را استیضاح کند بعید به نظر می رسد.

لینک کوتاه : https://fater24.com/?p=1177

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.