افزونه جلالی را نصب کنید.

کدخدایی آمریکا برای جهان رو به افول است

  • 08 آذر 1397 - 23:51
کدخدایی آمریکا برای جهان رو به افول است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در خانه ملت گفت: آمریکا یک نگاه جانبه‌نگری به جهان دارد و فکر می‌کند کدخدای جهان است، اما کدخدایی آمریکا برای جهان رو به افول است.

به گزارش فاطر۲۴ ، سیدمهدی مقدسی با اشاره به بازی سازش برخی از گروه‌ها و جریان‌ها اظهار کرد: واقعیت امر این است که اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران از قبل شروع شده بود و ابلاغ جدید تحریم‌ها از ۱۳ آبان ماه دوره جدیدی نیست، ولی آمریکایی‌ها از هیچ تهدید و تحریم و توطئه‌های علیه مردم ایران کوتاه نیامدند و این واقعیت محسوس است.

ملت ایران امیدی به آمریکا ندارد

وی افزود: تا زمانی که اروپا بخواهد اقدامی انجام دهد این فشار ادامه خواهد داشت ملت ایران امیدی به آمریکا ندارد که رویکردی فارغ از دشمنی ارائه دهد، چرا که در دوران ترامپ این اقدامات خصمانه بیشتر نمود کرده و در حال حاضر نیز اروپا در یک برهه آزمایشی دشواری قرار دارد و اگر می‌خواهد هویت خود را حفظ کند باید در مقابل زیاده‌خواهی آمریکا بایستد و از یک آزمون تاریخی سربلند بیرون بیاید و فضا را برای همکاری با ایران فراهم کند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در خانه ملت تصریح کرد: از اتحادیه اروپا انتظار می‌رود به وعده‌های خود جامه عمل بپوشاند، چراکه مردم ایران عملکرد اروپا را زیر ذره‌بین دارند و رفتاری که آمریکا به‌صورت خصمانه در پیش گرفته و جو بی‌اعتمادی را در دنیا ایجاد کرده اروپا این جو را بشکند و همکاری‌های لازم را انجام دهد.

 آمریکا بیش از گذشته در انزوا قرار خواهد گرفت

مقدسی همچنین خواستار همکاری روسیه، چین، ترکیه و هند با ایران شد و گفت: انتظار می‌رود با توجه به اینکه آمریکا به تمام تعهدات خود عمل نکرده، این کشورها در مجموع فضا را برای افزایش همکاری فراهم کنند تا آمریکا بیش از گذشته در انزوا قرار گیرد لازم به ذکر است تمهیدات و مذاکراتی در این خصوص انجام شده که امیدواریم این اقدامات نتیجه‌بخش باشد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه توطئه و حرکت خصمانه و توطئه آمریکا علیه مردم ایران تمام نشدنی است، بیان کرد: این امر طبیعی است در اثر تحریم‌های غیرمنطقی و ظالمانه آمریکا فشارهایی به مردم وارد شده ولی تمام هم و غم مقام معظم رهبری و سه قوه این است که این آثار تحریمی را به حداقل ممکن برساند و نکته حائز اهمیت این است که مردم باید در این شرایط انسجام و وحدت خود را بیش از گذشته حفظ کنند.

همبستگی برای مقابله با آمریکا یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در خانه ملت اظهار داشت: جناح‌های سیاسی نیز فراتر از مباحث جناح‌بندی به موضوع نگاه کنند زیرا در این برهه زمانی خاص اتحاد و همبستگی برای مقابله با آمریکا یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است و می‌طلبد منافع ملی بر منافع جناحی ارجحیت داشته باشد.

مقدسی تأکید کرد: در حوزه اقتصادی نیز فضا را باید به گونه‌ای پیش ببریم که ساخت و تولید در کشور بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و تهدیدهای تحمیلی را با یک روند منطقی به یک فرصت مناسب تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: از واحدهای تولیدی نیز توقع داریم به نحوی این مسیر را هدایت کنند که مشکلات را مرتفع کنند و برای ارتقای کیفیت محصولات تولیدی از کمک‌های علمی شرکت دانش‌بنیان و از ظرفیت دانشگاه‌ها برای ارتقای کیفیت دانشگاه‌ها بیشترین بهره‌گیری را داشت.

در وضعیت تحریم زمینه اعتمادسازی بین مردم ایجاد شود

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در خانه ملت از شرایط تحریم‌ها به عنوان یک فرصت یاد کرد و گفت: اکنون فرصت مناسبی است که صنعتگران بتوانند با ذائقه مردم و کیفیت محصولات آشنا کنند و در وضعیت تحریم زمینه اعتمادسازی بین مردم ایجاد شود و شرایط برای توسعه در آینده فراهم شود به شرطی که با تمام وجود منافع کشور را در نظر داشته باشیم تلاش کنیم به اهداف مقدس نظام برسیم.

مقدسی عنوان کرد: قطعاً اگر تیم اقتصادی دولت منسجم عمل کند و اختیارات استانداران به‌ویژه استان‌های هم‌مرز را در حوزه اقتصادی بیشتر کند و همچنین فرایندهای صدور مجوزها و تأمین منابع را کوتاه‌تر کند می‌توان این شرایط را به‌راحتی پشت سر گذاشت و شاهد آینده با ثبات اقتصادی باشیم.

کدخدایی آمریکا برای جهان رو به افول است

وی با اشاره به پیش‌بینی مقام معظم رهبری نسبت به بدعهدی آمریکا اظهار داشت: آمریکا یک نگاه جانبه‌نگری به جهان دارد و فکر می‌کند کدخدای جهان است ولی ایران به عنوان رقیب مهم در عرصه اقتصادی و نظامی جلوی آمریکا ایستاده و روزه به روز بیشتر تقویت می‌شود و به تعبیر مقام معظم رهبری آمریکا قلدر مابی و یک‌جانبه نگری شکسته شده و ادامه مسیری که آمریکا پیش گرفته یقیناً رو به افول خواهد رفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید دنیا را به چندجانبه گرایی سوق دهیم، افزود: باید دیگر کشورها قدرت جمهوری اسلامی را به رسمیت بشناسند و بدانند ایران اسلامی از هر حیث قدرتمند است و در مورد مسائل بین‌المللی جایگاه خاص خود را دارد و باید به مردم ایران احترام بگذارند، ایران به دنبال تحکیم روابط اقتصادی با کشورهای همسایه است.

لینک کوتاه : https://fater24.com/?p=5711

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.